Деяких офіцерів штабу хотілось разом з його формою засунути в пралку
Часто чую фразу, від котрої… ну нехай буде смішно! «Сссссышишь отэта, а чего это у него такая форма чистая? Значит штабной і ближче тридцяти кілометрів до передку не підходив!»… Ну про те, що військові операції як раз і плануються в штабах, я думаю розповідати ні треба. І чим може закінчитись пагане планування, теж усі знають. Але зараз трохи за інше.
Добре! Давайте поговоримо! Спочатку про мене.
- У мене є штани із захистом колін, для виїзду в єб@ня. Рекогносцировка, чи бойовий виїзд, завжди вдягаю їх. (В наплічнику лежать запасні). Плюс є штани, які вдягаю коли ні треба захисту колін. Разом - три пари. Усі якісні. Усі відомого українського бренду. Від держави нічого не отримував.
- Футболок, штук пʼять. Того ж бренду. Ще дві, окремо лежать в так званому штурмовому наплічнику. Ті футболки старі як світ, ще з АТО. Коричневі. Британські. Хто в курсі, розуміють про що я.
- Трусів, теж пар пʼять. А може сім. Не рахував. У вересні минулого року отримав дві пари на складі. Одну викинув після двох циклів прання. Якість дуже впала.
- Шкарпетки. Ммммм… Треба порахувати. Пар сім точно. Усі трекінгові. Є ще ті, які видавали під час АТО. Гарні до речі були шкарпетки.
І так далі… При першій можливості, одразу відправляю речі в пралку. І слідкую, щоби підлеглі поступали так же само. Якщо немає можливості використати пралку, ми цю можливість шукаємо. Дуже часто на допомогу приходять місцеві мешканці. Так було наприклад в Миколаївській та Херсонській областях. Тільки гель для прання покупали. Якщо і так не виходить, ну уселяко буває, збираю брудні речі і відправляю до дому. Бо завжди є в що переодягнутись. Вдягнув форму - мусиш виглядати відповідно. Так ще на строковій вчили.
Рік тому, коли з виплатами не було перекосів, думаючи солдати, сержанти та офіцери, купували собі додаткові речі. Спорядження. Убакси. Штани. А потім ще одні. І не тільки штани. Фліски, куртки, рукавички і так далі. А були такі, хто за один зальот «по синьке», залишався без премії в десятки тисяч гривен, на яку можна було двічі вдягнутися та взутися.
Я бачив солдат, які повертались на ротацію з позицій, приймали душ, діставали наплічник і через хвилину були в усьому чистому. А брудний одяг, в пралку. (Чи до дому Новою поштою. Через тиждень повернеться. І бачив наприклад офіцерів штабу, яких хотілось разом з його формою засунути в пралку. І поставити на саааааамий довгий цикл. Бо то ж суцільне горе в чоботах.
Так що… Варіантів безліч. Безумовно є ситуації, коли у бійця згоріли речі. Усі! Разом з трьома флісками. Але це вже форс мажор, який до речі теж вирішується..
p.s. То я ще про розкладачки наші не розповідав. Ото попердолить когось

