Замість півтора року армійського життя – до 3 років за ґратами: кримінальні провадження відкрили на вісьмох «ухилянтів» з Вінниці

Розділ новин: 

Останній призов 2021 року зібрав близько сотні хлопців з Вінницької громади. Більша частина з них зголосилися пройти строкову службу з патріотичних міркувань. Решта – за викликом до військового Терцентру. На вісьмох «ухилянтів» відкрили кримінальні провадження за неявку. І тепер, замість року-півтора армійського життя, порушники можуть просидіти за ґратами до трьох років.

«Цього року значно зросли штрафи за ухилення від проходження строкової служби. Якщо за неявку на перший раз санкція складає від 850 до 1700 гривень, то на другий раз вже до 11 тисяч гривень. І цього року на 80 осіб були складені адміністративні протоколи», - розповів Вінниця.info військовий комісар Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки ЗСУ, полковник Ігор Ліщук.

Він також зауважив, що серед восьми призовників, на яких відкрили кримінальні провадження є такі хлопці, які після проходження комісії не з’явилися вже на відправлення.

«Їх родичі казали, що ці хлопці то раптово закордон виїхали, чи ковідом захворіли. Але цим словам не було жодних підтверджень. Нагадаю, що за подібний вчинок передбачена стаття 335 Кримінального Кодексу України», - коментує Ліщук.

Загалом, за два призови 2021-го на службу до Армії йде дві сотні мешканців з Вінницької громади.

«Було призвано близько десятка призовників на альтернативне (невійськову) службу, які за релігійними переконаннями мають на це право», - зауважує комісар.

Нагадаємо, термін служби в армії загалом складає 18 місяців. Для призовників, які мають вищу освіту рівня магістра-спеціаліста – рік.

Джерело: 
Вінницькі новини