Вінницький будівельник розчистив територію замовника та заготовив собі дров на два роки вперед

Розділ новин: 

Вінничанин Ігор Самборський працює будівельником. Нещодавно отримав замовлення по зведенню приміщення в одному з мікрорайонів міста. Але до цього необхідно було розчистити територію від старих дерев. Господар запропонував безкоштовно забрати собі деревину на опалення. Ігор вирішив скористатися пропозицією. А нині підрахував, що забезпечив опаленням свій будинок на майже 200 квадратних метрів на два роки. І витратив при цьому не більше 5 тисяч гривень.

«Заготовили ми понад 40 кубометрів дров. Якщо брати по ринковій ціні, десь від 1000-1200 за куб, то вартість заготовленого десь сягає понад 40 тисяч гривень. Маємо будинок у Вінниці. Загальною площею 190 квадратних метрів. Для опалювального сезону достатньо для котла, який гріє теплу підлогу і радіатори, десь, 20 кубометрів. І це на увесь сезон. Тобто, у такому випадку, ми зробили запас палива на два роки!», - зауважує наші редакції Ігор.

Він також каже, що у порівнянні з опалюванням приміщення газовим котлом то економія сягне десь 40-50 відсотків.

«Оскільки для нашої площі в місяць потрібно десь 700-800 кубів газу. По теперішній ціні - 7,99 гривень за куб, то на опалювальний сезон потрібно газу десь на 44-45 тисяч гривень. Тому газ звісно дороге «задоволення», ну а зважаючи, що заготівля наших 40-45 кубометрів дров, нам обійшлася не більше 4-5 тисяч гривень. Це оплата праці за день трьох осіб та година роботи екскаватора для навантажувальних робіт», - підраховує Самборький.

Джерело: 
Вінницькі новини