Вінницькі школярі матимуть довші зимові канікули

Розділ новин: 

Листом МОН від 17 листопада керівникам департаментів освіти були надані рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти в умовах можливих масштабних відключень електропостачання. Зокрема, пропонується розглянути можливість:

  • перенесення навчальних занять із зимових місяців на червень 2026 року (окрім випускних класів); 
  • збільшення тривалості зимових канікул шляхом перенесення весняних на зимовий період; 
  • переходу на шестиденний навчальний тиждень замість п’ятиденного; 
  • забезпечення освітнього процесу у дві зміни з урахуванням збільшення світлового дня; 
  • використання асинхронного формату навчання.

Лист МОН має рекомендаційних характер. Рішення щодо організації освітнього процесу приймають на місцях, з урахуванням ситуації в регіоні.

Директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко в етері телеканалу «ВІТА» розповіла, коли зимові канікули у Вінниці та як проводитимуть навчання.

«Якщо говорити про перехід на дистанційну форму, вона нам не потрібна. Ми зараз можемо навчатись офлайн. Ми дуже довго й важко працювали над тим, щоб діти повернулись за парти, а не навчались онлайн. Ми знаємо, що таке освітні втрати, освітні розриви після «ковіду» й перших років війни, знаємо як батьки й самі діти хотіли повернутись за парти й просто мати спілкування, соціальну й емоційну підтримку у школі», - зазначила Оксана Яценко та додала, що у разі необхідності школи можуть перейти на онлайн режим, адже є Лабораторія інформаційних технологій на базі Фізико-математичного ліцею №17, де понад 40 тисяч уроків.

Директорка департаменту освіти повідомила, що всі комунальні загальноосвітні заклади Вінницької громади забезпечені генераторами. На скільки годин вмикати генератори, вирішують директори шкіл, яким надано автономію у прийнятті таких рішень.

Коли канікули в школі

Зимові канікули у вінницьких школярів триватимуть три тижні – до 12 січня. Літні розпочнуться у перших числах червня.

«Ми прийняли загальне рішення з директорами комунальних закладів освіти, що зимові канікули будуть продовжуватись цього року три тижні – з 22 грудня 2025 по 12 січня 2026 року. Зрозуміло, це період свят, а ще й зимовий період. Ми й так канікули подовжили на тиждень, домовились, що будемо розглядати ситуацію, у разі необхідності або якихось надзвичайних ситуацій. Поки що все залишається як ми планували – три тижні зимових, один тиждень весняних канікул й у перших числах червня плануємо вийти на літні канікули», - повідомила Оксана Яценко.

Джерело: 
Вінницькі новини