Вінницькі медики, які проводять реабілітацію постковідних пацієнтів, будуть в робочій групі МОЗ щоб розробити окремий пакет послуг фінансування НСЗУ

Розділ новин: 

На запрошення Максима Степанова фахівці Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення будуть включені до робочої групи МОЗ України по напрацюванню нормативних актів по впровадженню етапу реабілітації постковідних пацієнтів з окремим пакетом послуг фінансування НСЗУ.

Про це повідомляє департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА.

Під час ознайомлення з роботою закладу Максим Степанов оглянув терапевтичне та неврологічне відділення закладу, де лікуються постковідні хворі. Директор диспансеру Світлана Голодюк розповіла міністру, якою є специфіка постковідної реабілітації у закладі. Адже диспансер – єдина на Вінниччині лікувальна установа, що займається реабілітацією хворих, що перенесли коронавірус.

«Більшість людей, які мають хронічні захворювання та перехворіли на COVID-19, потребують постковідної реабілітації. – зазначила директор департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Ольга Задорожна. – На початку в диспансері було 30 ліжок. Нині пацієнти записуються в чергу, тому плануємо збільшити кількість ліжок до 100».

Разом із завідувачкою терапевтичним відділенням Наталею Середою Максим Володимирович відвідав палати, де лежать післяковідні хворі, та мав нагоду сам поспілкуватися з ними.

Тут відновлюються пацієнти, які тривалий час перебували на лікуванні у ковідних лікарнях, але потребують ще кисневої терапії, чи мають ускладнення з боку нервової, серцево-судинної системи, чи органів кишково-шлункового тракту. Тут проходять повний курс реабілітації та повернення до повноцінного життя. Важливо, що при цьому у роботі відпрацьовуюють свій локальний протокол, маршрут пацієнта, тісно співпрацюючи з кафедрою внутрішніх хвороб №2 Вінницького медуніверситету ім. М. Пирогова, (професори Вадим Жебель, Сергій Лозинський).

Про специфіку реабілітації хворих з ускладненнями нервової системи міністра ознайомила завідувач неврологічного відділення диспансеру Ірина Капітанчук. У свою чергу Максим Степанов зацікавлено поставився до досвіду колег, які поєднують у своїй роботі практичну медицину та передові наукові надбання.

Раніше публікувала репортаж з диспансеру, як у Вінниці «постковідних» пацієнтів вчать заново дихати та розробили для них протокол реабілітації.

Нагадаємо, 4 березня з робочим візитом у Вінниці Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. Після 10 години він відвідав «ковідне» відділення у Вінницькій міській клінічній лікарні №1. Там поспілкувався із головною інфекціоністкою в області Ларисою Мороз. Поговорив про якість вакцин з медсестрою і прокоментував, чи віднесуть Вінницьку область в «червону» зону.

Джерело: 
Вінницькі новини