Вінницька область отримала майже 40 мільйонів гривень державної субвенції на ноутбуки для вчителів

Розділ новин: 

Вінницька область отримала державну субвенцію в розмірі 39 181 600 грн «Ноутбук кожному вчителю» в закладах освіти.

Про це повідомив голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

Громади до 40 тисяч мешканців надають співфінансування в розмірі 10%, більше 40 тисяч мешканців - 30%.

«411 шкіл області отримають 2330 ноутбуків. Це на 100% забезпечить потребу шкіл, які потрапляють в перший та другий пріоритети відповідно до методики МОН і частково забезпечити потребу шкіл третьої черги.

Технічна потреба, визначена відповідно до методики Міністерства Освіти і Міністерства цифрової трансформації - 3917 ноутбуків (в 523 школах).

Як пояснив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, під час пандемії шкільні уроки проходили онлайн, але не у всіх вчителів була технічна можливість їх проводити. До кінця року Мінцифри планує забезпечити понад 60 тисяч вчителів ноутбуками в межах субвенції: з держбюджету виділили 980 млн гривень на закупівлю техніки.

У наказі чітко прописані рекомендації від МОН та Мінцифри щодо технічних характеристик та відповідної ціни у 20 тис. гривень. Це гарантія того, що придбають комп'ютери гарної якості. Тендери на закупівлю відкриті впродовж липня-серпня», - повідомив Сергій Борзов.

Для боротьби з корупцією та прозорості закупівель команда Мінцифри створила дашборд, на якому можна буде відстежувати, скільки ноутбуків та за якою ціною планує придбати кожна область: https://thedigital.gov.ua/projects/notebook_coverage. Також там можна буде знайти усі посилання на тендери закупівлі.

«Тому кожен зможе контролювати, як використовують надану можливість та за яку ціну придбають техніку. Надалі на дашборді з’являтиметься інформація про кількість школ, в які будуть надходити ноутбуки та скільки усього їх закуплять», - зазначив Сергій Борзов.

Джерело: 
Вінницькі новини