Від Вінницького обласного гуманітарного штабу привезли допомогу в Хмільницьку громаду, де понад 6000 переселенців

Розділ новин: 

З Вінницького обласного гуманітарного штабу привезли допомогу у Хмільницьку територіальну громаду, яка прихистила понад 6000 переселенців, з яких більше 2 тисяч – діти. Начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов та народний депутат України Ірина Борзова відвідали громаду та передали вантаж у місцевий гуманітарний штаб. Він налічує майже 6 тон продуктів і необхідних речей.

Про це повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація.

На сьогодні загальна кількість внутрішньо переміщених осіб по Хмільницькому району становить 19 042, 6490 з них – діти.

Велика кількість вимушених переселенців, як і скрізь на Вінниччині, мешкає у приватному секторі. За словами очільника ОВА, для створення відповідних умов у Хмільницькій громаді було проведено необхідні ремонтні роботи в місцях проживання ВПО, облаштовано душові кабіни та інші зручності.

Очільник області запевнив, що вимушені переселенці отримають виплати як в рамках державної допомоги, так і фінансову допомогу від ООН.

«Ми провели наради з координатором та секретарем відповідної комісії ЄС з метою покращення координації роботи міжнародних організацій, які надають фінансову допомогу в рамках програм ООН. Ми наполягали на тому, щоб продовжити термін дії програм, адже війна не закінчилася. На початку цей термін становив 3 місяці. Наразі ми вже визначилися із тим, які саме програми найбільш потрібні людям. Невдовзі будуть перемовини на рівні ЄС, тож ми сподіваємося на подальшу співпрацю міжнародних організацій», - зауважив Сергій Борзов.

Народний депутат України Ірина Борзова також підкреслила наскільки важливо, щобВПО на Вінниччині вчасно отримували фінансову допомогу від держави та міжнародних партнерів. «Справді трапляються затримки, технічні проблеми, оскільки потік людей до Вінниччини наразі колосальний,- зазначила народна обраниця.-Працівники соцзахисту та фахівці прозорих офісів працюють на повну потужність. Якщо є затримка із проведенням виплат, тоді варто перевірити, чи людина зареєстрована в Дії як внутрішньо переміщена особа. Звісно, не всі користуються електронними сервісами. Зокрема, є люди поважного віку, які технічно не мають такої можливості і не мають відповідних навичок. В такому разі треба звернутися до представників територіальної громади, де людина мешкає, а також до прозорого офісу – саме туди, де людина зареєструвалася як ВПО».

Це необхідно для того, щоб перевірити документи, наявність персональних даних в базі та переконатися, чи немає технічних помилок.

«Держава гарантує, що всі виплати будуть надані внутрішньо переміщеним особам, але потрібно розуміти, що громади відрізняються одна від одної за кількістю вимушених переселенців. Відповідно, якщо у Війтівецькій громаді 540 ВПО, то в Хмільницькій – майже 6 тисяч, а це різний об’єм роботи, тож можуть бути й затримки. Запевняю, що вся фінансова допомога від держави та міжнародних партнерів для ВПО буде виплачена у повному обсязі», - пояснює Ірина Борзова.

Джерело: 
Вінницькі новини