В Україні частково легалізували застосування медичного канабісу

Розділ новин: 

Кабінет міністрів України розширив список дозволених у медичних цілях наркотичних препаратів. Серед них — лікарські засоби на основі канабісу (речовини, виготовленої з рослин конопель).

Про це свідчить постанова Кабміну від 7 квітня цього року.

Зокрема, Кабмін скасував держконтроль за препаратами, в основі яких міститься  речовина “ізольований канабідіол” (ізолят канабідіолу).

“Обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон (синтетичний канабіноїд, що імітує дію ТГК) та Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва,  виготовлення таких лікарських засобів”, – йдеться у документі.

Зазначимо, що препарат Набілон застосовується для лікування побічних ефектів хімієтерапії раку (нудоти та блювоти). Водночас Набіксімолс приймають для зняття спазмів м’язів при розсіяному склерозі.

Зміни, запровадженні Урядом, дають змогу створити механізми використання в медичній практиці цих лікарських засобів, забезпечивши їх призначення і застосування відповідно до законодавства України заходами контролю їх обігу.

Джерело: 
Вінницькі новини