У вінницькому госпіталі ветеранів війни знову скандал - директор повідомив про скорочення штату. 160 медиків можуть звільнити

Розділ новин: 

У Вінницькій обласній раді 19 липня посадовці та представники ветеранських громадських організацій зібрались щоб вирішити проблеми в клінічному госпіталі ветеранів. Там наростає клнфлікт: директор медзакладу обласної ради Валерій Бабійчук попередив про скорочення штату. 160 медиків можуть звільнити.

Про це повідомляє голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

Причиною звільнення великої кількості медпрацівників керівництво госпіталю називає брак коштів.

 

 

«Госпіталь є комунальним, тобто власник – Вінницька обласна рада. А значить керівника закладу призначають депутати обласної ради.

Саме до них сьогодні були й адресовані питання представників ветеранських громадських організацій:

  • зупинити звільнення медперсоналу, адже без спеціалістів госпіталь нікому не буде потрібен. АТОвці НЕ ПОВИННІ ВТРАТИТИ СВОЮ ЛІКАРНЮ
  • призначити нового керівника - кризового менеджера
  • необхідна ревізія фінансів, документації, орендованих площ та медпакетів із Національною службою здоров'я України.

Мова йде про здоров’я вінничан і мільйони державних коштів. Так, НСЗУ кошти виділяє. Значні кошти. Але в самому госпіталі треба адекватно вносити електронні записи про всіх пацієнтів. Тоді заклад не буде втрачати кошти.

Якщо торік госпіталь отримував глобальний бюджет від НСЗУ, то у 2021 році – за зареєстрованою кількістю пацієнтів. Виплати приходять за випадок. Тому медикам треба реально показувати свою роботу», - зазначено в дописі.

Зараз в госпіталі проводять перевірку.

«Як голова облдержадміністрації, можу уже сказати: тиждень, як працює перевірка госпіталя. Департаментом охорони здоров’я ОДА спеціально створена комісія. На прохання ветеранів представник громадської організація теж включений у комісію. Про результати перевірки – обов’язково повідомлю», - додав Сергій Борзов.

 

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий теж повідомив про проблеми в госпіталі і зазначив, що заклад закривати не збираються, адже виділяють кошти на оснащення закладу. При цьому голова облради також відмітив що є недофінансування. Попередньою причиною називають, що в шпиталі «не коректно вносили дані» про пацієнтів в систему eHealth.

«Попередньо - причина недоотримання коштів в тому, що надані лікарями госпіталю медичні послуги не коректно вносились в електронну систему eHealth, яка забезпечує реалізацію програми медичних гарантій населення», - зазначено в дописі.

 

Зазначимо, що кожна лікарня отримує фінансування з НСЗУ за послуги надані пацієнтам по пакетах медичних гарантій.

Нагадаємо, це не перша проблема гаспіталю за останній час. Восени минулого року керівник закладу повідомив медперсоналу, що заклад перепрофілюють під ковідну лікарню. Ні медпрацівники, ні ветерани цю пропозицію не підтримували. Збирались на зустріч і проводили діалог, який перетворився у скандал, бо на поверхню вийшли й інші питання реабілітації військових.

Джерело: 
Вінницькі новини