У центрі Вінниці батюшки зібрались на «молитовне стояння» з плакатами

Розділ новин: 

У Вінниці 3 грудня біля будівлі на Соборній, 70 де знаходиться обласна адміністрація та обласна рада зібрались на мітинг близько 60 людей - батюшки УПЦ (МП) та прихожани.

З плакатами. Причина мітингу – реєстрація храмів у селах Бахтин, Вербовець і Снітків Могилів-Подільського району. Раніше вони були Церквами московського патріархату.

Потім релігійні громади на зборах прийняли рішення про перехід до Православної церкви України та подали документи на перереєстрацію. Щоб зупинити перехід храмів та вірян до іншої релігійної громади (ПЦУ), подали в суд.

У втраті храмів та прихожан УПЦ (МП) звинувачує чиновника облдержадміністрації – начальника управління в справах національностей та релігій Ігоря Салецького.

На мітинг прийшли з плакатами на яких написано: «зупиніть захоплення наших храмів», «порушуються конституційні права УПЦ». «Ми прийшли щоб помолитись тут і захистити свої права.

Ми працюємо на Україну і на економіку країни», - каже священик, який перед молитовним стоянням виступав біля мікрофону.

Інший священик - учасник мітингу на запитання журналіста, чому зібрались, порекомендував звернутись до організаторів, мовляв ще не те щось скажу. Але відповів: «мы против захватов храмов и переоформления документации».

Батюшки на мітингу вимагали звільнення Салецького з посади, зазначаючи, що за його сприяння в області «незаконно» перереєстрували 25 храмів. Правда самого посадовця сьогодні немає на роботі. Він у відпустці, а вчора в нього був День народження.

Після молитовного стояння батюшки пішли на зустріч до заступника голови ОДА Сергія Здітовецького передати заяви. Варто відмітити, що сьогодні не перша зустріч священників з керівництвом адміністрації. Кілька місяців тому їх приймав голова облдержадміністрації Сергій Борзов і порадив не конфліктувати між релігійними громадами, а проводити служби в храмі по черзі.

Дотримання правил громадського порядку на мітингу контролювали поліцейські.

Проводили роз’яснювальну роботу з організаторами та учасниками заходу щодо необхідності дотримання чинних карантинних обмежень та громадського порядку. Періодично в гучномовець звертались з проханням дотримуватись дистанції та роздавали маски присутнім. Після мітингу, молитов і передачі заяви всі розійшлись.

Джерело: 
Вінницькі новини