«Тисячу за вакцинацію» можна буде витратити в аптеках

Розділ новин: 

Програму єПідтримка розширюють. З 24 січня повністю вакциновані українці віком від 60 років зможуть витратити 1000 грн на ліки.

Про це повідомив Прем’єр міністр Денис Шмигаль після засідання Уряду 19 січня.

«Сьогодні Уряд ухвалив необхідні для цього рішення.

Також плануємо розширити програму на дітей віком від 12 до 17 років. Для цього оформили відповідне протокольне доручення. Міністерство охорони здоров’я вже спростило доступ підлітків до вакцинації проти COVID-19. Відтепер не потрібна обов’язкова наявність усіх щеплень», - повідомив Шмигаль.

В МОЗ уточнили, що українці віком 60+ зможуть придбати за кошти програми єПідтримка ліки в аптечних закладах та інтернет-аптеках.

Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього.

За інформацією Міністерства економіки України, банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Коли саме вона оформила картку – неважливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років.

«За кошти програми можна буде придбати виключно лікарські засоби, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці. Наприклад, не можна буде купити препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори тощо», - повідомляє МОЗ.

Нагадаємо, в листопаді минулого року Президент України ініціював програму підтримки бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії. Українці, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19, з 19 грудня 2019 року можуть отримати 1000 гривень через портал «Дію». Детально, як отримати виплату, читайте: ТУТ.

З початку запуску програми єПідтримка понад 6,7 млн українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. За три тижні дії програми громадянам було виплачено майже 6,4 млрд грн. За видами витрат найпопулярнішими стали: книжкові магазини – 361 млн грн; кінотеатри – 300 млн грн; театри, концерти та розважальні послуги – 138 млн грн; залізничні та авіа пасажирські перевезення – 134 млн грн; спорт – 90 млн грн.

Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів.

Джерело: 
Вінницькі новини