При призначенні пенсій, українцям враховуватимуть стаж за кордоном

Розділ новин: 

В Україні змінили підхід до обчислення стажу, який наші громадяни набувають в інших країнах. Раніше до зарахованого стажу для призначення пенсії враховувався тільки стаж, набутий в Україні. Винятком були лише ті країни, з якими Україна мали ратифіковані угоди щодо врахування стажів. Але після ухваленого Закону, набутий за кордоном стаж для визначення права на пенсію за віком (якщо він документально підтверджений) враховують, незалежно від того, чи є така угода. 

Про це інформують на сторінці ГУ Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

«Наприклад, якщо людина пропрацювала в Україні 27 років і ще 5 років - за кордоном, до прийняття Закону - вона б не мала права на призначення пенсії за віком. Тепер – вона зможе включити «закордонний стаж» до стажу в Україні і мати право на пенсію за віком», - роз’яснюють у Пенсійному фонді.

Також врегульовано проблему, з якою зіштовхнулися громадяни, які набували свій стаж в росії і білорусі. Раніше діяла норма, відповідно до якої, щоб отримати в Україні пенсію, треба було надати довідку, що людина не отримує пенсію в рф чи білорусі. З початком повномасштабної війни будь-яка взаємодія з пенсійними органами цих країн була припинена. Через це українці, які працювали в цих країнах, не могли отримати право на призначення пенсії.

Тепер людина може декларативно підтвердити, що не отримує пенсію від органів рф чи білорусі, і це є її юридичною відповідальністю про надання правдивої інформації. 

Відомо, що тривалість страхового стажу напряму впливає на розмір майбутньої пенсії. Чим довше людина сплачує страхові внески і чим більшим є їх розмір, тим більшою буде пенсійна виплата. 

Вік виходу на пенсію залежить від тривалості страхового стажу. 

У 2025 році для призначення пенсії за віком 

  • в 60 років необхідно мати не менше 32-х років страхового стажу,
  • в 63 роки - від 22-х до 32-х років,
  • в 65 років - від 22-х до 15-ти років.
Джерело: 
Вінницькі новини