Порятунок на воді. У Вінниці на річці Південний Буг рятувальники і водолази показали, як витягти потопельника

Розділ новин: 

Попри заборону купатися на пляжах, вінничани відпочивають біля води на узбережжі Південного Бугу. Саме тому рятувальники вирішили показати, як допомогти тим, хто не зміг втриматися на воді. Водолази пірнули в річку і сценізували, як поводить себе людина, коли починає тонути і як слід витягувати її з води.

«Коли ви бачите, що потопаючий хаотично махає руками, кличе на допомогу, спершу оцініть свої сили. Підпливайте до потопаючого ззаду, щоб він в паніці не потягнув вас під воду. Адже потопельник може розмахувати руками і ногами, потрібно покласти його до себе спиною. Якщо ви не можете підплисти, спершу покличте когось на допомогу, викличте рятувальників, а далі спробуйте кинути йому палицю і мотузку чи пояс і витягнути з берега. Коли людина без свідомості ви маєте працювати за двох і відбуксирувати її до берега. При цьому ніколи не забувайте про особисту безпеку.

Якщо ви відчули, що втрачаєте контроль над своїми рухами або відчуваєте, що потерпілий ось-ось вхопиться за вас руками, різко відштовхніться і через деякий час знову спробуйте надати допомогу потерпілому», - говорить водолаз Юрій Білічук.

Загалом з початку року на Вінниччині зафіксовано 24 випадки нещасних випадків на водоймах. А 17 осіб так і не вдалося врятувати. Двоє з них це-діти віком до 16 років.

Майже щомісяця рятувальники проводять в області показові навчання, а також патрулюють водойми Вінниці на глісері.

«Попри певні проблеми з паливно-мастильними матеріалами, держава забезпечила нашу рятувальну службу пальним і ми можемо здійснювати порятунок людей за допомогою човна-глісера.

В нас є багато пляжів, які не облаштовані для купання, але люди нехтують і все одно купаються. Є і позитивна динаміка, де самі відпочивальники героїчно самотужки рятують потопельників. Скажу так, якщо людина сильна займається спортом вона може бути під водою 1 - 1,5 хвилини. Коли минуло більше трьох хвилин-потопельнику потрібно буде надавати домедичну допомогу», - говорить начальник аварійно- рятувальної частини загону служби спеціального призначення Сергій Бас.

Джерело: 
Вінницькі новини