Півтори години замість 17 хвилин: як вінничанин долучився до Дня без автомобілів

Розділ новин: 

22 вересня у світі відзначають День без автомобілів. Вперше його провели 1998-го у Франції. Тоді у ряді міст було припинено рух приватних машин. У наступні роки цю традицію запозичили в інших країнах. Мешканці використовують альтернативні способи пересування. Ті, хто приєднуються до руху, власним прикладом намагаються привернути увагу до зниження рівню концентрації вихлопних газів у міському повітрі. А також зменшити шумове навантаження.

В Україні, на жаль, цей рух поки не популярний серед власників авто. До прикладу – Вінниця. Тут сьогодні фіксували численні затори у різних мікрорайонах. Проте, деякі містяни таки полишили власні автівки заради екології. І нам вдалося одного з таких розшукати.

«До цієї акції долучаюся вже не перший рік. Сьогодні зновуспеціально не сів за кермо. Добирався на маршрутках. І зараз їжджу містом на трамваях. Вважаю, що у цей день можна собі дозволити побути без автомобіля. І вважаю, що так повинен робити кожен. З огляду на те, що живу за містом, то мій шлях сьогодні склав півтори години, замість звичних 17 хвилин на машині. Було три пересадки на громадському транспорті. Теж саме чекає на зворотному шляху. Та власним прикладом хочеться демонструвати своїм близьким та знайомим, що необхідно звертати увагу на екологію нашого міста», - розповів Вінниця.info вінничанин Андрій Грачов, начальник управління у справах ветеранів війни Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної адміністрації.

Останніми роками у Вінниці зросла та продовжує зростати кількість автомобілів з бензиновими двигунами. Проте, й набуває популярності електротранспорт, велосипедний рух та зростає кількість е-самокатів.

Зауважимо, 21 вересня щорічно відзначається День нульових (ZeDay) викидів з метою звернення уваги до проблеми забруднення атмосфери планети.

Джерело: 
Вінницькі новини