На Вінниччині селяни готові збирати срібні прикраси, щоб перетопити їх на трубу до цілющого джерела

Розділ новин: 

Учні, їх батьки, вчителі та жителі села Селище Тиврівського району на Вінниччині, вирішили облаштувати місцеве джерело. Воно протікає у місцевому лісі приблизно з 16 століття. Воду звідти люди називають еліксиром молодості та здоров’я. А місцем, де тече – Гуральнею. Там планують облаштувати цивілізований бювет зі срібною трубою.

«Навіть є така думка, що у цій воді є елементи золота та срібла. Вона омолоджує шкіру, виводить токсини та шлаки. А також пісок з нирок та печінки. Наші жителі, які страждають цими хворобами, п’ють воду тільки з джерела. І кажуть, що набагато краще себе почувають. Щодня до джерела приходять сотні охочих оздоровитись», - розповідає Вінниця.info Оксана Сагадіна, вона директор місцевої школи.

Пані Оксана спільно з працівниками школи, учнями та їх батьками, вирішили втілити у життя соціальний проєкт.

«Селищна срібна вода», так ми назвали наш проєкт по благоустрою гордості нашого села. Ми - учні, вчителі, батьки починаємо нову історію Гуральні. За словами старожилів, колись на цих пагорбах був маєток. У пана була гуральня - так він називав спиртовий завод. Саме з цієї води він виготовляв свою горілку. Ми ж хочемо об’єднати навколо джерела місцевих жителів. Щоб спільно облаштували навколишню територію. Розчистили та облагородили під’їзди. Оновили альтанку, яку встановили років з 15 тому. І навіть, встановили б срібну трубу, яка б ще більше очищувала воду. Готові навіть збирати для цього старі срібні прикраси, аби їх і перетопити на трубу. Наразі, визначаємо обсяг робіт, закликаємо громаду, створюємо робочу групу і чекаємо на підмогу всіх небайдужих», - продовжує Сагадіна.

Нещодавно воду з джерела передали на дослідження. Чекають на результати.

Джерело: 
Вінницькі новини