Гройсман шукає союзників: серед них Аваков і скандальний екс-губернатор Івано-Франківщини

Розділ новин: 

Володимир Гройсман мріє повернутися у велику політику і для цього шукає союзників – про це пише видання «Букви». Зокрема, на останньому форумі Пінчука «YES» колишній прем’єр активно селфився з іншими колишніми – прем’єром Яценюком та ексміністром МВС Аваковим.

Щоправда, зазначає видання, у союзників Володимира Гройсмана є одна спільна риса – їх політичний рейтинг в масштабах країни ще менший, ніж у нього та його політсили.

«Так, згідно з дослідженням групи “Рейтинг”, проведеним 23-25 липня 2021 року, за Володимира Борисовича на президентських виборах готові голосувати лише 6.1% опитаних (серед тих, хто визначився і має намір голосувати), а от в жодному разі не голосуватимуть за Гройсмана майже вдвічі більше виборців – 14% українців. У Арсенія Яценюка ці показники становлять відповідно 2.6% та 19%. Президентський рейтинг Арсена Авакова не заміряють (принаймні публічно), однак можна знайти дані про те, що станом на вересень 2020 року співвідношення позитивної та негативної оцінки його діяльності на посаді очільника МВС становило 13% до 41% відповідно», – пишуть журналісти.

Ще один політичний партнер Гройсмана – колишній голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук. Нещодавно між партією Гройсмана та ВО “Платформа громад” колишнього очільника Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука було досягнуто угоди про стратегічну співпрацю – повідомили «Букви».

«Місцеві ЗМІ писали про те, що ТОВ “Лігос”, яке належить Олегу Гончаруку та його дочці Валентині, орендувало приміщення у комунального підприємства Івано-Франківської міськради за майже вп’ятеро нижчою ціною, ніж ринкова, а згодом ці ж приміщення придбало у міста. У декларації за 2016 рік Олег Гончарук вказав, що його дружина придбала автомобіль Lexus RX350 2014 року за 45 тисяч гривень. Загалом, у 2016 такий автомобіль можна було придбати за подібну суму, але в доларах США, і аж ніяк не у гривнях», – пишуть «Букви».

Видання також зазначає, що на самому початку своєї каденції Олег Гончарук просив у Кабміну скасувати мораторій щодо вирубування лісів на високогір’ях з травня по вересень – аргументуючи це тим, що подібна заборона дуже заважає лісорубам, які здійснюють заготівлю та продаж дров.

«Втім, ініціатива голови Івано-Франківської ОДА викликала занепокоєння в експертів, які передрікали що знищення високогірних насаджень призведе до руйнівних повеней. Мораторій так і не скасували, що, втім не завадило розгорнутись гучному скандалу з обшуками щодо вирубок лісів на Івано-Франківщині, як і не завадило повеням затопити область, щоправда, уже по завершенні каденції Гончарука», – резюмує ЗМІ.

Є питання і щодо вінницької діяльності Володимира Гройсмана. «Наприклад, скандал з передачею землі Вінницького обласного центру дитячого туризму приватним компаніям. У 2009 році виконком Вінницької міської ради надав дозвіл ПП “Вінтурпроектгруп” на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Маяковського, 9 для розміщення комерційної та житлової забудови, за рахунок земель Вінницького обласного центру дитячого і юнацького туризму та екскурсій (на що Центр, начебто, надав свою згоду)», – нагадує видання.

Цьому рішенню передувало інше, Вінницької обласної ради, яким у 2008 році було надано дозвіл на приватизацію будівлі Вінницького обласного центру дитячого та юнацького туризму, розташованого по вулиці Маяковського, 9. Дозвіл на приватизацію, після втручання прокуратури, було скасовано судами всіх трьох інстанцій, крапку у питанні поставив Вищий адмінсуд України.

Та найбільше скандалів Гройсмана пов’язані з торгівлею. Після обрання Володимира Борисовича головою Вінницької міськради, він нібито розпочав боротьбу з стихійною торгівлею в місті. Врешті решт значні площі на території “централізованих” ринків рішеннями міськради передали спочатку в оренду, а тоді у власність партнерам Гройсмана.

Згодом настала епоха торгівельних центрів, і родина Гройсманів долучилась до поступу прогресу. Долучилась у вигляд побудови ТЦ “Магігранд”, і з ним пов’язана масштабна історія з неповерненням десятимільйонного кредиту (в доларах) «Дельта Банку». В результаті численних фінансових оборудок кредит на 10 мільйонів доларів перетворився в придбання застави по цьому ж кредиту за мільйон.

«Ті 10 мільйонів доларів, які “Дельта Банк” міг отримати за рахунок заставного майна за кредитом (торгового центру та ділянки під ним), вкладникам збанкрутілого банку сплатив Фонд гарантування вкладів фізичних осіб коштом державного бюджету – тобто коштом платників податків і, цілком можливо, майбутніх виборців пана Гройсмана», – резюмує видання.

Джерело: 
Вінницькі новини