Білі косулі, чорні лебеді та кокетлива ведмедиця: репортаж з Подільського зоопарку

Розділ новин: 

У Подільському зоопарку є рідкісні білі косулі та чорні лебеді. Працівники долучилися до популяції рідкісного для України виду бурих ведмедів, які дужі схожі на гризлі. За останні дні тут справжній бебі-бум серед муфлонів. Для теплолюбних тварин збудували спеціалізовані “зимові” ековольєри. А для полярних вовків просторий “полігон”.

Перші п'ять днів квітня у Вінниці були доволі теплими. Погрітися на сонечку вийшли чи не всі тварини Подільського зоопарку. Особливо мило йому радіє гімалайське ведмежа.

Чи то весна, чи просто збіг обставин, але до перехожих заграє бура ведмедиця.

Це чітко видно на відео, де клишонога кокетливо кліпає очима.

 

Зверніть увагу на просторі вольєри для ведмедів. Вони не лише без решіток, які замінили склом, ще й великі, з басейнами. По можливості максимально наближені до живої природи. У таких умовах бура ведмедиця, 15-річна Умка вперше народила.

“Нами була проведена робота для відновлення виду бурих ведмедів, які дуже схожі на гризлі. Саме темного забарвлення. Саме такого високого, довгого, з рівним хребтом та масивною головою. І найголовніше — нервовою системою. Вони спокійні та врівноважені. Завдячуючи просторому вольєру та проведеної племінної роботи, правильному харчуванню, ми отримали від Умки приплід. Ми ще не знаємо хто там саме. Бо вона поки не вилазить з барлогу, який собі вирила у землі”, - Вінниця.info Євген Ткачик, керівник Подільського зоопарку.

 

Навпроти ведмедів завершують просторий вольєр для полярних ведмедів. Вид цих тварин постійно у русі, тому для них важливо долати великі дистанції.

Не кожен зоопарк в Україні може похизуватися білими косулями. А У Вінниці є пара.

Будемо сподіватися, що білі косулі візьмуть приклад з муфлонів. Кілька днів тому у них народилося маля. Незадовго до цього ще одна самиця привела двійню.

Очікують розмноження і серед орлана білоплечого. Це один з найбільших у світі орлів. Днями у секції з птахами оселилась самиця цього виду хижаків. Її привезли з Миколаївського звіринця, і вже шукають пару. Щоправда “новенька” ще поки не така товариська як з відвідувачами, так і з іншими пернатими. Здебільшого, сидить на гілці спиною до всіх.

 

А про те, що у компанії веселіше, власним прикладом демонструють страуси, рідкісного окрасу павичі. Й навіть гігантські хижаки, які із цікавістю підлітають до відвідувачів.

Слід зауважити на зимових вольєрах для теплолюбних тварин. На їх дахах вмонтували поки 58 сонячних панелей.

“Ми встановили їх для економії електроенергії, яку ми одразу споживаємо для внутрішніх потреб. А за ці кошти, за які б ми мали купувати електроенергію, можемо придбати корма, будувати нові вольєри. Поліпшити благоустрій звіринця. Чи придбати новий вид тварин”, - зауважив Євген Ткачик, керівник Подільського зоопарку.

Подільський зоопарк, який раніше називався Вінницький зоорозплі́дник, засновано у 2005 році. У складі обласного комунального підприємства «Агроліс». Основною його функцією було і є відтворення фауни в природному середовищі Вінниччини. А також збереження та відтворення в штучних умовах рідкісних занесених до Червоної книги тварин і птахів. Тепер тут понад 45 видів ссавців і 35 видів птахів. Всього майже 400 тварин, які утримуються у напіввільних умовах.

Джерело: 
Вінницькі новини