Вінничани розповіли, як зустрічатимуть Новий рік: де святкуватимуть, яка буде головна страва та скільки витратили на подарунки

До нового року залишилося 2 дні. Під ялинками збираються подарунки, в холодильнику продукти для святкового столу, а в центрі міста вінничани, які готуються до свята. Де містяни планують святкувати Новий рік, яка буде головна страва та скільки витратили на подарунки – дізнавалася Вінниця.info.

Не дивлячись на безліч пропозицій від ресторанів, найпопулярнішим місцем для святкування Нового року залишається сімейна атмосфера. Що стосується головної святкової страви, то тут зустрічаються найрізноманітніші варіанти, але переважають м’ясні страви. Багато років салат олів’є був невід'ємним атрибутом новорічного столу, і зараз він також традиційно залишається в новорічному меню. Щоправда побільшало й тих, кому він вже не до вподоби.

А от з бюджетом на подарунки не все так однозначно. Вінничани готові витратити на один подарунок від 500 гривень до 6-8 тисяч, середній цінник одного подарунку складає 2000 гривень. Загальний бюджет подарунків сягає від 8 до 15 тисяч гривень.

«Святкувати будемо вдома. Для нас Новий рік це домашнє свято, такі традиції з дитинства. За головну страву в нас буде червона ікра, але звісно ж олів’є також буде. Подарунки готуватиму дітям та батькам. Але мабуть купуватиму в останній день, 31-го числа, тому що працюю. Запланований бюджет на подарунки десь 2 тисячі гривень», - каже Оксана.

«Вдома в сімейному колі буде новий рік. По святковому столу в мене дружина, але хотілося б в якості головної страви запечену курочку. Подарунки ще не купив, напередодні напевно зроблю. А от бюджету як такого не планував, спонтанно вирішу», - говорить Віталій

«У нас традиційно буде салат олів’є. Щодо подарунків, то частково купила, але ще не всі. Виходить десь по 500 гривень на кожний», - Юлія.

Біля одного з торгівельних центрів ми зустріли закохану пару. Анастасія та Денис разом навчаються в Києві, але приїхали до міста щоб відсвяткувати в сімейному колі.

«Ми на навчанні в Києві зараз, тому святкувати будемо вдома, хочеться на такі свята побути з сім’єю. Святковою головною стравою буде запечена гуска, але олів’є, інші салати звичайно будуть. Подарунки вже купили, в середньому бюджет вийшов по 2 000 тисячі на один, а в сумі 8 000 гривень», - розповідає Анастасія.

«Святкування традиційно вдома з найближчими. Страв планується багато, головну страву ще не обрали, але олів’є вже не робимо, набридло. Сину та чоловіку подарунки вже підготувала, вийшло десь по 2 000 гривень. Але ще планую купувати мамі, племінниці та іншим. Там може й десь близько 10 000 гривень вийде», - Ірина

Констянтин та Віра розповіли як планують святкувати Новий рік в горах.

«Святкуємо в Карпатах. Тож наш новорічний стіл буде багатий закарпатськими стравами: бограч, гриби, банош. Подарунки не тільки купили, а вже й подарували. Скільки витратив на подарунки навіть не знаю, я не звертаю на таке уваги», - каже Констянтин.

Ми також поспілкувалися з баристою однієї із кав’ярень у середмісті.

«Скільки себе знаю, завжди святкували вдома, в сімейному колі, це традиція. Головною стравою буде крабовий салат зроблений власноруч. Подарунки вже купив і на один витратив десь 4500 гривень, а в загальному вийшло десь 7-8 тисяч», - розповідає Олександр.

«Проводити буду вдома новий рік, в кругу сім’ї та дітей. На столі обов’язково має бути домашня ковбаса, ми вже зробили. Раніше кожен рік купував подарунки, а цього року даруватиму гроші, по 500 гривень. Діти виросли і з подарунками можу не вгадати. Всього вийде на 3000 гривень», - зазначив Василь.

Хлопці Максим та Саша розповіли про свої плани на Новий рік і побажали усім гарних свят.

«Святкувати будемо компанією. Подарунки купив, близько 6-8 тисяч витратив на один подарунок, а загальна сума виходить десь на 12-15 тисяч гривень. Але це я ще батькам не взяв. Зрозуміла справа приготуємо олів’є та картошечку, без цього ніяк, хоча замовимо ще доставку суші», - каже Максим.

Джерело: 
Вінницькі новини