В кілометрі від фронту: вінницький ветеран АТО/ООС з побратимами збудували скейт-парк у Попасній

Ігор Гемба приєднався до волонтерського табору «Волонтери будують» та представив Вінниччину серед інших регіонів України. До прифронтового міста Попасна Луганської області, з’їхались 15 захисників з різних міст. У тамтешньому парку «Залізничників», менш ніж за тиждень, вони збудували для дітей та молоді скейт-парк. Всього у кілометрі від цієї локації тривають бої. Про те, як відбувалися роботи, як зустріли українських бійців місцеві жителі та 5-річного Єгорку, який допомагав відновлювати занедбаний парк, в ексклюзивному інтерв’ю для Вінниця.info розповів сам Ігор.

«На межі фронту я не був з 2015 року, відколи отримав поранення на Донецькому напрямку. І знову почути вибухи та постріли, стало моторошно. Я запитав, що відбувається?! Мені пояснили, що буквально у кілометрі від футбольного стадіону, де нас розмістили, тривають бої. Коли спілкувався з місцевими, вони досить спокійно сприймали, що від них у кількох сотнях метрів таке діється. На восьмому році війни, вони просто навчились не звертати на це уваги й жити далі. Та найбільше мене вразив 5-річний Єгорка! Коли ми розпочали роботи по облаштуванню скейт-парку, він став одним з перших місцевих волонтерів, які приєдналися до спільних робіт. Йому подобалося з нами спілкуватися. А я дивився на нього, і не міг приховати емоцій, за свій вік він нічого окрім війни й не бачив…», - зітхає Ігор.

 

 

Волонтерський табір «Ветерани будують»у Попасній спільно організували та профінансували кілька громадських організацій та міжнародних організацій.

«Коли почув про цю ідею, вирішив взяти у її реалізації участь. Роботи тривали з 4 по 11 липня. Ми розпочали з демонтажу строї та занедбаної літньої сцени у парку, де колись проводили дискотеки. Прибрали сміття та все зайве. Бетоном залили фундамент та облаштували майданчик для катання. Перші дні працювали самі. Та потім допомагати почали приходити діти, молодь. За ними їх батьки. І навіть, дідусі з бабусями. Всі люди були доброзичливими. Ми з багатьма «зафрендились» як в офлайні, так і онлайні. Чудові люди! Я запросив їх до Вінниці на вікенд. Сподіваюся, що зустріч відбудеться! У будь-якому разі, я планую до них ще раз приїхати. Така от у нас вийшла спільна історія», - продовжує Ігор.

По завершені роботи, місцеві жителі організували для волонтерів-ветеранів святковий концерт.

«Виступали місцеві колективи. Ми також у боргу не залишилися. Від наших хлопців запросили ді-джея «Бомбу», це наш побратим з Житомира. А також співала Марина Богун, вона родом з Донбасу, але живе нині у Києві. Та найбільше мене вразило те, що на свято прийшли понад сотню людей. Вони посміхалися та раділи життю. І знаєте, це була найбільша винагорода за нашу роботу. Бо ми всі українці, нас єднає наша земля, історія. Ми маємо один-одного поважати та берегти. Бо життя людей, їх дітей – це найголовніше!», - констатує Ігор.

Зауважимо, бої в районі Алчевсько-Стаханівської агломерації — затяжні позиційні бої війни на сході України, що точаться з 2014 року. Алчевсько-Стаханівська агломерація включає низку міст: Кадіївка (колишній Стаханов), Первомайськ, Голубівка (колишній Кіровськ), Брянка, Алчевськ, які всі з 2014 року контролюються проросійськими силами, переважно казачими угрупованнями. Українські війська утримують ряд населених пунктів навколо агломерації — місто Попасна та село Троїцьке на заході, та місто Гірське і селище Новотошківське на півночі.

Проєкт волонтерського табору «Ветерани будують» - довгостроковий. Його організатори наразі вирішують, де і коли продовжать відбудовувати прифронтову зону.

Джерело: 
Вінницькі новини