Скільки вінничани витратили на новорічно-різдвяні свята та чи доведеться їм тепер економити до зарплатні? Опитування

Закінчилися найголовніші новорічно-різдвяні свята, які традиційно вінничани зустрічають за багатими столами та презентуючи рідним та близьким подарунки. Дехто ще й встигає набратися емоцій у подорожах. Проте, за все ж необхідно платити. Довгі святкові вихідні минули, а чи залишилися кошти у сімейних бюджетах? З таким запитанням репортери Вінниця.info звернулися до перехожих у центрі міста.

«Грошей потратила достатньо. Але, не всю зарплату. Економити до наступної зарплати не доведеться. Бо напередодні завчасно склала списки та все розподілила», - зауважує пані Галина, із пакетом продуктів поспішає проходячи повз міський суд на Грушевського.

 

 

З букетом довгих троянд біля східців у сквері, в очікуванні когось, стоїть молодий хлопець.

«Я особисто потратив достатньо грошей. Аби на все вистачило, завчасно відкладав. Хоча, до наступної зарплатні доведеться трохи економити. Але, премія мені допомогла дуже сильно. Якщо підрахувати, на подарунки, на стіл, на розваги, я витратив близько семи тисяч гривень. Але, вітав найрідніших, а святкування проходило у сімейному колі. Нікуди цього року не їздив подорожувати», - каже 20-річний студент Денис, підпрацьовує сушистом.

На Європейській площі, блондинка у капелюху знімає на смартфон триметровий Дідух, який виставили під Вежею Артинова.

«Сумне питання. У мене така ситуація, що я перебиваюся тимчасовими заробітками. Тому, грошей практично не поступає. Тому, я взагалі мало що потратила на ці свята. Довелося нікому нічого не дарувати. А як викручувалась цього разу? Святкувала разом з батьками, ходжу до родичів в гості. А загалом, треба менше їсти. Їсти, то не саме головне у житті, але… необхідне», - зітхає Марина.

Разом з колегою, з першого робочого дня після зимових канікул, додому повертається Анастасія. Вона молодий вчитель початкових класів.

«Чи багато потратила грошей? Є трохи. Але, я спеціально все спланувала за кілька місяців до цього, що на все вистачило. А скільки саме потратила, підрахувати вже не зможу. Ялинку я купувала у вересні. Подарунки похресникам, а їх у мене п’ятеро, у «чорну п’ятницю». От так, кожного місяця розподіляла свої фінанси, щоб все було добре. На святкових столах не економила. Ми готували традиційні страви», - заважує Анастасія.

З взуттєвого магазину виходить 66-річна пані Любов, як її по батькові, не каже.

«А я потратила весь свій бюджет. Десь зо три тисячі гривень. На стіл, на подарунки, на здоров’я. Тепер буду економити. Живу разом зі своєю родиною, то буде легше. Бо майже всі гроші потратила на них, а тепер вони підтримають мене», - посміхається жінка.

44-річна Валентина, медичний працівник. Цього року вирішила зекономити на святах своєрідним способом.

«Грошей потратила не дуже й так багато. Десь, до трьох тисяч гривень. Але, на жаль, зарплатні не на все вистачає, незалежно, чи є свята, чи ні. Найбільше пішло цього разу на подарунки. Проте, я їх купувала завчасно. А на стіл, складала список того, що можна та хотілося б приготувати, а потім викреслювала, без чого можна обійтися. Обійшлися без деяких фруктів та солодощів, ковбас, сирів. Та й навіть без них, все пройшло весело», - посміхається Валентина.

Джерело: 
Вінницькі новини