Покінчили життя самогубством 11-класник ЗОШ №27 та учень 6 класу №15. Чому?

Понеділок став траурним для усієї шкільної родини Вінницької ЗОШ №27, що в мікрорайоні Тяжилів. Дітей та вчителів шокувала страшна звістка: учень 11-В класу покінчив життя самогубством. Педколектив закладу від коментарів утримується, поки йдуть слідчі дії.

Серед школярів обговорються декілька версій: булінг однолітків, взаємини у сім’ї та соціаль­ні мережі,пише 33 канал

– Денис був не дуже контактним, сам по собі. Не тусив з іншими хлопцями, не пристосовувався до когось, а завжди мав свою думку, робив свій вибір. Чули не раз, як з нього кепкували. Він носив таку дивну зачіску із чубчиком, тому над ним і посміювалися. Але не зі злістю, — розповідають однокласники.

– Схоже, на цей крок він йшов цілеспрямовано, бо двері кімнати підпер дверцятами шафи, забарикадувався, щоб ніхто не зайшов… Страшно навіть говорити про це. Мені дуже шкода Дениса, — плаче його знайома.

У панельці над озером, де жив покійний, сусіди розповідають, що сім’я пристойна, не конфліктна.

- У мами могли виникати суперечки з сином — підлітковий вік, незрозумілі вподобання 16-річного юнака... Але ніяких криків чи скандалів не чули. Зараз не відомо, що в головах цих дітей. Вони ж усі в гаджетах. Та ще й дистанційне навчання сприяє цій комп’ютерній залежності. Із соцмереж уся це нечисть і випливає, — впевнені мешканці багатоповерхівки.

Як виявилося, це вже другий випадок суїциду серед вінницьких школярів за ці тижні. Нещодавно в останню путь проводжали 6-класника Вінницької ЗОШ №15. У школі досі не розуміють, чому 12-річний хлопчик вкоротив собі віку?..

– Це була дуже вихована і чемна дитина із сім’ї лікарів. Батьки завжди дбали про те, щоб хлопчик сумлінно навчався як на денній формі навчання, так і дистанційно. Учень не був гаджетозалежним, як бувають інші діти - як тільки перерва, беруть телефон в руки і не відволічеш. Його клас — дуже дружний, тут гарний класний керівник, тому про якісь провокації з боку однолітків чи вчителів не могло бути й мови. Важко щось коментувати. Зараз поліція встановлює усі факти. Але для нас це справжня трагедія. Ми не раз говорили з дітьми і продовжуємо розказувати про вплив Інтернету, соціальних мереж на їхній розвиток. Намагаємося убезпечити їх Інтернет-простір у тому числі, — каже директорка ЗОШ №15 Тетяна Василевська.

Батьки ж переконані, що причину дитячих суїцидів потрібно шукати у популярній серед молоді грі «Синій кит» або новому серіалі «Гра в кальмара».

– Якщо у грі учасникам приходили смс з вказівками вистрибнути з вікна чи порізати вени, то у серіалі показують, як дорослі грають у дитячі ігри, а тих, хто програв, потім відстрелюють... Зараз це новий хіт серед молоді — виявити слабшого і ліквідувати його... Хтось це розуміє у прямому значенні, — впевнена мама двох підлітків Олена Стасюк.

У поліції кажуть, що обидві дитячі смерті не пов’язані із «Синім китом». Інші версії поки перевіряються.

– Відкрите кримінальне провадження за ст. 115 з приміткою “самогубство”. Дані досудового розслідування не розголошуються, — повідомила пресофіцер обласної поліції Анна Олій­ник.

Якщо вам відома будь-яка інформація з цього приводу, повідомляйте на «пряму лінію» редакції та поліцейським.

Джерело: 
Вінницькі новини