Безкоштовні хати, мальовничі місця та «міні-Буковель»: у селі на Вінниччині чекають нових жителів

У село Оксанівка, що на півдні Вінниччини, запрошують усіх охочих на довгострокове поселення. Тим, хто вирішить перебратися туди, нададуть будинок. Безкоштовно, сплачувати необхідно буде лише за спожиту електрику. Таким чином селяни намагаються відродити свій населений пункт, де нині налічують менше півсотні місцевих жителів.

«Запрошуємо бажаючих пожити безкоштовно у мальовничому селі Оксанівка Вінницької області. Від нашої громади надаємо будинок на термін від мінімум одного місяця проживання. Від вас оплата тільки електрики за лічильником, догляд за будинком. За потреби відвідини загальних сільських толок», - розповідає на своїх сторінках у соціальних мережах місцева жителька Руслана Бодруг.

 

 

Вона також зауважує, що умови проживання суто сільські, де потрібно набирати воду з криниці, палити в грубці дровами.

«Мобільного зв'язку тут немає. Тому дані умови підійдуть винятково тим, хто хоче зануритися в життя з природою і не вибагливий до комфорту. У нас поки малолюдно, тому душевний відпочинок гарантовано. Є річка Дністер, сосновий ліс, активно розвиваються туристичні локації, скоро сезон грибів…», - каже Руслана.

Оксанівка від Вінниці знаходиться за 160 кілометрів. Біля Дністра селяни облаштували відпочинкову зону. А один з пагорбів перетворили на «міні-Буковель». Коли випадає сніг влаштовують там катання на лижах і санках. Туристам також проводять майстер-класи з пов’язування хусток та доїння кози. Водять на екскурсії в урвищах на лівому березі річки до стародавніх печер.

Це місце особливе тим, що розташоване воно над древнім скельним храмом. І з висоти можна побачити не тільки храм, але й річку Дністер, яка ділить кордон між Україною та Молдовою. Тому гостям Оксанівки бажано прихопити із собою закордонний паспорт.

На початку 2000 років науковці віднайшли залишки печерної церкви сімнадцятого століття - монастиря-фортеці. Це унікальна пам’ятка культової та оборонної скельної архітектури. Там налічується 27 приміщень, вирубаних у 47-метровій товщі крейдяних відкладень. На стінах всередині та зовні зафіксовано декілька десятків наскельних зображень, викарбуваних у породі та намальованих фарбою.

Ми вже писали, що на різдвяний Святвечір в Оксанівці готують трикутні вареники та голубці з щавлю. Там можна побачити пам’ятник мідіям, які врятували селян на Вінниччині під час Голодомору.

А також нагадаємо, що в ще одна громада на Вінниччині запрошує до себе жити переселенців та багатодітні родини. Безплатні хати там дають, як бонус за відродження села.

Джерело: 
Вінницькі новини