Чому Порошенко не закрив проросійські канали?

Спробую отримати 100$ від Арестовича. Сутність питання - чому Порошенко не закрив проросійські канали. Так, як це зробив Зеленський.

Маніпулятивність питання стає очевидною, якщо парирувати питанням, а чому це не зробив Зеленський два роки назад на піку своєї популярності. Але характерним є те, що такий хайп лунає з уст людини, яка в колах думаючих позиціонувалась, як неупереджений аналітик, достатньо ерудований. Але на сьогодні зобов'язаний підтримувати Президента в усіх його рішеннях. Це об'єктивно і загалом зрозуміло - перехід у владу встановлює обмеження. Але не солідно з'їжджати до критики "попєрєдніков", які щонайменше врятували Україну від прямої навали Орди. Можна було просто пояснити ряд аспектів такого рішення, зокрема, організацію правового захисту в КСУ.

А тепер по суті питання. У п'ятого Президента головним завданням було зупинити гарячу фазу війни. І на той час мас-медіа, навіть, достатньо критичні, не виступали з явно російським наративом. Це сталось після скупки Козаком Zik, тобто фактично в період передвиборної кампанії 2019 року. Інший аспект - зовнішній. Очевидно, що ні в 2017, ні пізніше, такий крок не отримав би підтримки ні Європи ні США. Європи, бо там ще плекали ілюзії, що з Путіном можна домовитись, а США, бо там був Трамп зі своїм бізнес-планом теж домовлятись з РФ.

Тепер ситуація помінялась. Президент заручився підтримкою США. Більше того, жорстка позиція Америка щодо Росії співпала з необхідністю захистити інформпростір України.

Так що майстерність політики полягає в прийнятті потрібних рішень, тоді, коли вони на часі.

Маю зауважити, що в мене критичне ставлення до всіх Президентів, однак це не означає, що я обмежений в праві позитивно ставитись до ряду їх рішень. Зараз це той випадок.

Автор: 
Юрій Ганущак, народний депутат України VI скликання