У Вінниці з’явиться вулиця Джохара Дудаєва

Розділ новин: 

Ім’ям першого президента Ічкерії, який боровся з Росією за свободу своєї країни назвуть вулицю у Вінниці

Виконком Вінницької міської ради 16 листопада до сесії затвердив до сесії проект рішення, яким пропонується назвати вулицю на Вишеньці в честь першого президента Чеченської республіки Ічкерія Джохара Дудаєва та перейменувати вулиці іменами полеглих Захисників – Дениса Лабунського, Юрія Степанюка, Дениса Бабія.

«1. Найменувати вулицю, що розташована в межах мікрорайону, обмеженого вулицями Келецька, Миколи Ващука, Джерельна, Барське шосе у місті Вінниці та з трьох сторін огинає земельну ділянку з кадастровим номером 0520688900:05:001:0102 та межує з однієї сторони з земельною ділянкою з кадастровим номером 0520688900:05:001:0103 назвою: вулиця Джохара Дудаєва.

2. Перейменувати наступні вулиці на території міста Вінниці:

  • вулиця Ушинського – вулиця Юрія Степанюка
  • тупик Скіфський – провулок Дениса Лабунського
  • вулиця Верхарна – вулиця Дениса Бабія», - зазначено в документі.

Денис Лабунський

Був кандидатом у майстри спорту з важкої атлетики. Служив кулеметником штурмової роти спеціального призначення «Азов». Загинув у листопаді 2022 року. У липні 2023 року сержанту Лабунському Денису Богдановичу Президент присвоїв звання Герой України з удостоєнням ордену «Золота Зірка».

Денис Бабій

До війни був активним учасником фанатського руху ультрас вінницької «Ниви». Воював з першого дня повномасштабної війни проти Росії. У лавах ТРО «Азов-Київ» він сформував 3-ю роту, на чолі якої обороняв столицю, приймав участь у спробі деблокади Маріуполя та успішно контратакував ворога на Запоріжжі та Донеччині. Офіцер 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ мав позивний «Трейн». Загинув 21 квітня під час бойового завдання на Бахмутському напрямку, а в червні народилась його донечка.

Юрій Степанюк

Молодший лейтенант з Вінниці. Загинув, захищаючи Україну від окупантів. За особисту мужність, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України і вірність військовій присязі, нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Джохар Дудаєв

Перший президент Республіки Ічкерія, який пройшов шлях від простого хлопця, до лідера чеченського визвольного руху та головнокомандувача в Першій російсько-чеченській війні. З часів перебудови Джохар Дудаєв очолив рух за незалежність Чечено-Інгушетії від Росії. Був вбитий російськими військовими 21 квітня 1996 року, випущеною з бомбардувальника ракетою.

 

Джерело: 
Вінницькі новини