У Вінниці для дітей влаштували арттерапію

Розділ новин: 

Діти мали можливість пофантазувати, змішувати фарби та просто розслабитися не змушуючи себе продумувати кожен штрих

Вчора, 18 листопада, у Вінниці влаштували арттерапевтичний майстерклас, який допоміг підліткам абстрагуватися від суворої реальності та проявити свої емоції на полотнах, вивчаючи нову техніку малювання. Як розповіли на сайті ВМР, діти віком від 12 років фантазували, змішували фарби та пускали бульбашки.

«Арттерапія, заснована на творчості, допомагає зцілюватися та надихатися на нові звершення і дорослим, і дітям», - йдеться у повідомленні.

Помалювати у новій техніці зібралося чимало дітей. У просторій залі Вінницького літературно-меморіального музею імені Михайла Коцюбинського вони створювали абстрактні картини на ватманах, використовуючи яскраві кольори та фантазію. Невід’ємною частиною процесу стали мильні бульбашки. Викладачка вінницької дитячої художньої школи Людмила Бондар продемонструвала, як працювати у цій техніці й розповіла про її особливості.

«Малювати кольором можна по-різному: за допомогою пензлика, мастихіна, пальців, а можна і за допомогою бульбашок. З цієї, здавалося б, простої забавки можна створити цікаві роботи. Для цього потрібно змішати фарбу з водою і мильним розчином, збовтати цю суміш до утворення бульбашок і переносити їх на папір. Найцікавіше в тому, що результат можна буде побачити лише наприкінці, коли візерунки складуться в якийсь образ перед вашими очима. Хтось бачить море і дельфінів, хтось – квіти, а ще можна побачити птахів, дерева чи навіть космос. Звісно, все залежить і від кольору, який ви оберете», – зауважила Людмила Бондар.

Одна з учасниць арттерапії вінничанка Марія розповіла, що під час творчого заняття їй вдалося розслабитися та не змушувати себе продумувати кожен штрих. Дівчина працювала з рожевим та чорним кольорами, які, на її думку дуже гарно поєднуються – виглядають стримано, мінімалістично і притягують увагу.

«Я люблю мистецтво. У рисунку потрібно штрихувати, у живописі потрібно бачити всю палітру тіней, а в цій техніці я не задумуюсь, як краще зробити – я працюю спонтанно. Я дуже розслаблена, але водночас прагну зробити картину красивою. Я хочу подарувати її подрузі, яка займається музикою, тому зараз «виглядаю» якісь тематичні образи – ноти, музичні інструменти тощо», – поділилась враженнями Марія.

Джерело: 
Вінницькі новини