Суд виніс вирок зраднику, який по Вінниці збирав інформацію для окупантів

Розділ новин: 

 

Вінницький міський суд Вінницької області ухвалив вирок 30-річному чоловікові за обвинуваченням державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) та призначив йому покарання - 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляють на сайті Вінницького міського суду, обвинувачений, будучи проросійсько налаштованою особою та підтримуючи ведення повномасштабної війни рф в Україні, надав добровільну згоду на виконання завдань щодо збирання та передачі їм деталізованих даних військового характеру, поставлених представником російської федерації.

Так, обвинувачений фотографував територію заводу, встановлення режиму його охорони, місць розташування пропускних пунктів та об’єктів поблизу нього, слідкував за переміщенням військової техніки з даних об’єктів, розташуванням патрулів, збирав інформацію про точки доступу до мережі WiFi та вишок мобільного зв’язку поблизу заводу «Форт».

Надалі, зібрану інформацію обвинувачений передавав у месенджері користувачу на ім’я «Андрій», який виявився працівником ФСБ росії.

Під час судового засідання обвинувачений свою вину у злочині при зазначених вище обставинах не визнав.

Наразі, вирок ще не набрав законної сили.

Довідково: ч. 2 ст. 111 КК України – Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України вчинені в умовах воєнного стану, (караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна).

Джерело: 
Вінницькі новини