Вибори чи перемога?

Останнім часом в соцмережах масово розкручують тему виборів президента в березні 2024. Постяться відосики де народ просить "найвеличнішого" йти на другий термін. Ініціатори цієї шумихи відчули, що треба пускати "димову завісу".

Для цього з Банкової подають законопроекти про продовження воєнного стану до 24 лютого. Мовляв про країну думаємо, а не про вибори. Але до кінця воєнного стану (24 листопада) ще багато часу!

Воєнний стан вони звісно продовжать, але бажання переобратись від цього не зникне. Отже влада в потрібний час воєнний стан і скасує. А станеться це якраз під ялиночку, тобто в кінці грудня. Бо саме з початку січня вже треба буде запускати виборчий процес.

Окей, запустять. Але таким, що відповідає демократичним стандартам він бути не зможе. Бо провести повноцінну виборчу кампанію з телеефірами, зібраннями й мітингами буде неможливо. Бо мільйони українців за кордоном не зможуть проголосувати. Бо військовим теж складно буде проголосувати. Бо проводити вибори під обстрілами ближче до фронту небезпечно. Бо голосування через "Дію", якщо його запровадять буде неконституційним.

Отже обраному президенту бракуватиме легітимності. Але це не хвилює наш "центр прийняття рішень".

І це ще не саме гірше. В разі скасування воєнного стану задля виборів ми не зможемо повноцінно воювати, щоб повернути усі свої території й вийти на кордони 1991. Перемоги у війні не буде. Зате буде сумнівна перемога діючого президента. Шкода, що Зеленський замість перемоги України обирає власну наперед сумнівну перемогу.

Манько Володимир

Автор: 
Манько Володимир, директор агенції Communication group