Ветеран з Вінниччини, який втратив руку на війні робить дрони для ЗСУ

В'ячеслав Стражець зі Жмеринки у другий день повномасштабного вторгнення пішов до військкомату, щоб стати на захист рідної держави від ворога. Отримавши поранення він втратив руку і згодом почав виготовляти безпілотники для ЗСУ

Війна для В'ячеслава Стражеця розпочалася 25 лютого 2022 року, який на другий день повномасштабного вторгнення пішов до військкомату. У жмеренчанина не було військової підготовки та армійської служби до цього.

Чоловік розповів місцевому виданню, що потрапив спочатку до Жмеринської роти охорони, а далі в 38 Окремий стрілецький батальйон «Ангели Вінниччини», які вже в квітні були на позиціях в Авдіївці.

«Саме там і отримав поранення і втратив кінцівку, але не втратив віри. Своє бажання допомагати військовим, і підтримувати державу та свою сім’ю втілив у корисному і такому необхідному сьогодні ремеслі - ветеран війни у свої 38 років виготовляє дрони, які допомагають наближати Перемогу», - йдеться у повідомленні.

Ветеран розповів, що раніше був правшею, а сьогодні призвичаївся, і може лівою рукою, за підтримки протезу тримати паяльник і складати з деталей дрони, які так необхідні на передовій для захисту наших військових.

 

«Фізика, комп’ютерні і технічні науки ще зі школи приваблювали Захисника. З посмішкою згадує, як вигравав перші місця на олімпіадах з фізики, а далі пов’язав своє життя з технікою. За фахом В’ячеслав інженер, працював на залізниці, згодом в Європі далекобійником.

Під час лікування почав більш детально вивчати технологію виготовлення дронів та їхнє практичне застосування. Сьогодні він навіть із заплющеними очима може розповісти про кожну деталь дрона і його технічні характеристики», - розповіли у виданні.

 

В’ячеславу у всьому допомагають та підтримують дружина Тетяна, син Ілля і донечка Олександра.

В’ячеслав акцентує, що завжди хотів відкрити власну справу. Вигравши грант на власну ідею, він офіційно підприємець, який може надавати послуги. Він планує працевлаштувати людей, які допомагатимуть у його ремеслі. Наразі запрошує у свою команду програміста.

«У 4-5 рук робота йде швидше: один квадракоптер можна зробити за 2-3 години. Головне, щоб усі деталі були в наявності», - каже ветеран.

В’ячеслав готовий до співпраці з волонтерами, представниками влади та військовими. Він готовий допомогти, навчити і виготовити на замовлення, головне – щоб лише «пташка» приносила користь і змогла врятувати життя тих, хто обороняє землю, і хто розміновує українські землі після окупанта.

Джерело: 
Вінницькі новини