Ти будеш бачити їх щодня.

Вони майже нічим не відрізняються від інших. Може трошки щільніше стиснуті вуста. Але в натовпі мало хто придивляється до вуст, та і яке тобі діло до губ жінки, що стоїть навпроти? Яка їде поруч в метро, або гуляє в парку з смішною кудлатою собакою. Або вперто йде на біговій доріжці в напівпорожньому спортивному залі. Чи купує квіти перед тобою в черзі.

- Вам як завжди?

- Так.

І продавчиня обирає найкращу білу троянду. Жінка бере квітку, повертається йти і тільки в цю мить, можливо, якщо ти будеш уважним, ти помітиш, що вона стискає вуста. Щосили.

- Наташ, я постійно кричу. Кричу всередині. Інколи кричу в машині. Дома не можу, щоб малу не лякати. Цей крик заважає жити - я не чую людей, пропускаю зупинки в метро. Але якщо не кричати, то біль мене розірве.

Це вони чекали повідомлень, молились, що то просто немає зв’язку, боялись брати трубку, коли дзвонив невідомий номер.

Це вони їздили в Констаху (Крам, Запоріжжя, Миколаїв, Харків) на дво-трьохгодинні побачення і від сліз не бачили дороги додому.

Це вони заходили в морг, щоб в розірваному і понівеченому тілі впізнавати коханих.

Це вони тримали осліплих від сліз стареньких матусь над закритою труною сина. А їх тримати було нікому.

Це вони зберігають пам’ять дітей і створюють тата з фотографій і коротких відео.

Це вони купують свої улюблені квіти і їдуть на побачення з ним. І навіть радіють, що є куди їхати, бо у Вероніки (Ліди, Марини, Наталі, Оксани) цього не має...

Ти будеш бачити їх щодня.

Вони готуватимуть тобі каву в кав’ярнях. Вони вчитимуть твоїх дітей слухати музику, танцювати і забивати трьохочковий. Колись, одна з них буде лікувати твій бронхіт, а інша підхопить тебе автостопщика на трасі і довезе до околиці потрібного села, в машині буде грати щось веселе і вам буде легко говорити про різне і неважливе.

- Наташ, ну так же не може бути, щоб назавжди? Ну там же щось є? Ну він же мені подає знаки!?

І вона бачить ті знаки.

Щодня бачить. А ти поміть її. Жінку, яка кричить всередині і легенько стискає вуста...

 Наталія Лелюх

Джерело: 
Вінницькі новини