Два марафони на протезі в США та підготовка до Токіо – розвідник з Вінниччини не зупиняється

Роман Кашпур з Вінниччини взяв участь участь у Нью-Йоркському марафоні та Марафоні морської піхоти США і готується до марафону в Токіо.

У Нью-Йорку та Вашингтоні військовий на протезі здолав дві дистанції по 42 кілометри. Два марафони – за сім днів. Роман готується до наступного марафону в Токіо, який відбудеться за три місяці.

«Моя ціль незмінна – мотивувати важко поранених і збирати кошти на протезування. Всі виручені кошти йдуть на благодійний фонд.

Тренуємось, підтримуємо захисників.

 

Ми обов’язково переможемо. Слава Україні»», - каже Роман.

У 2016 році уродженець Хмільника, що на Вінниччині, Роман Кашпур пішов добровольцем захищати схід України від російських окупантів. Внаслідок підриву на протипіхотній міні на Донбасі чоловік втратив частини ноги.

Через 9 місяців після втрати кінцівки Роман вирішив взяти участь у «Іграх героїв». Два роки поспіль перемагав. 2020-го в категорії профі - кросфіт, 2021-го - кросфіт та підтягування.

В 2021 році на протезі встановив рекорд України на Чугуївському аеродромі. Чоловік за 44 секунди протягнув на 6 метрів та 40 сантиметрів 16-тонний літак АН-26.

На початку повномасштабного вторгнення, Роман з родиною був у Харкові, де знову пішов на війну, переконуючи, що відсутність ноги не причина косити від армії.

Зараз він військовослужбовець окремого полку підтримки Командування Сил підтримки Збройних Сил України.

Джерело: 
Вінницькі новини